Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Jak urządzić oświetlenie w stylu industrialnym?

Jak urządzić oświetlenie w stylu industrialnym?

Jeśli chcielibyśmy określić styl industrialny w dwóch słowach to jest to minimalizm i surowość. Jest to surowy styl przemysłowy opierający się na fabrycznym designie, który przybył do Polski z Europy Zachodniej oraz zza oceanu. O stylu industrialnym mówimy wtedy, kiedy w dużych przestrzeniach jest zachowana chłodna kolorystyka. Aranżując industrialne wnętrze nie należy przesadzać z ozdobami, mogą to być ewentualnie proste przedmioty lub grafiki przedstawiające elementy miasta.

Styl przemysłowy to przede wszystkim chłodne barwy. Sprawdzi się paleta bieli i szarości. Jeśli pozostając przy tym stylu chciałbyś ocieplić wnętrze, idealne będą „przybrudzone” barwy np. wypalona cegła lub ciemna żółć, ale barwy te powinny być użyte tylko jako delikatne akcenty.

W stylu industrialnym bardzo ważne są materiały wykończeniowe, które także muszą mieć chłodne odcienie. Najczęściej wykorzystywany jest metal, kamień, beton oraz szkło. Można również nieco ocieplić wnętrze łącząc któryś ze wspomnianych materiałów z cegłą.

Przemysłowy styl najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach, natomiast jeśli w tym stylu chciałbyś zaaranżować swoje wnętrza a masz mniejsze mieszkanie to jest na to kilka sprawdzonych sposobów:

- chłodne i jasne kolory optycznie powiększają, sprawiają wrażenie oddalenia,
- ułożenie warstwowe barw optycznie wydłuża i poszerza wnętrze,
- wprowadzenie linii podziału sprawia wrażenie ładu i porządku, dlatego możesz ułożyć sprzęty w jednej linii,
- dzięki lustrom nadasz wnętrzu głębi i pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego niż w rzeczywistości,
- zmniejsz ilość elementów wystroju – zrezygnuj z niepotrzebnych bibelotów, a od razu wnętrze stanie się bardziej przestronne.

Mimo że styl industrialny jest uważany za chłodny to wnętrze można ocieplić dzięki odpowiednim elementom oświetlenia. Lampy w stylu industrialnym są wykonane z materiałów, które podkreślają charakter wnętrza, ale równocześnie dają miłe, ciepłe światło. Szeroka gama naszych produktów pozwoli Ci wybrać oświetlenie odpowiadające Twoim oczekiwaniom. Możesz zastanowić się nad lampą, wiszącą, podłogową lub kinkietem. Pierwszą propozycją jest lampa wisząca industrialna.

http://lampykodo.pl/produkty/1-lampa-wiszaca-mazine-aluro-5907608331190.html

lampa wisząca w stylu industrialnym

Przedstawiony model to lampa Aluro z serii MAZINE. Aluro to prosta lampa industrialna zbudowana z drewnianego korpusu oraz klosza ze szkła i scalonego drucika. Lampa może służyć jako główny lub jeden z ważniejszych elementów oświetleniowych w industrialnych wnętrzach, ze względu na materiały, z którego została wykonana. Szkło i metalowy drut idealnie się w ten styl wpisują.

Kolejną naszą propozycją na lampę pasującą do wnętrza industrialnego jest lampa JK NOWO Lampa SIMPLE.

http://lampykodo.pl/lampy-podlogowe/3520-jk-nowo-lampa-simple-podlogowa-5903139697491.html

lampa stojąca w stylu industrialnym

Lampa zaskakuje swoją prostotą, wykonana jest z metalowego stelaża i żarówki przymocowanej na górze. Jeśli chcesz uzyskać dużo światła z lampy, która nie zajmuje wiele miejsca to ten model będzie odpowiedni. Idealnie wpisuje się w styl przemysłowy dzięki materiałowi, z którego jest wykonana oraz dzięki minimalistycznemu designowi.

Kolejną naszą propozycją jest kinkiet industrialny. Kinkiety zdobywają coraz większą popularność wśród oświetlenia bocznego w mieszkaniach i biurach. Kinkiet nie jest już nudnym elementem wystroju pomieszczenia, dzięki oryginalnemu kształtowi stał się ozdobą ściany. Pozostając w klimacie industrialnym proponujemy kinkiet JK NOWO Lampa LOFT taupe.

http://lampykodo.pl/kinkiety/3371-jk-nowo-lampa-loft-taupe-i-kinkiet-5903139505499.html

kinkiet industrialny

Ten model idealnie wpisuje się w przemysłowy styl, dzięki swojemu surowemu designowi. Przypomina starą lampę, która wisiała w przedwojennych fabrykach. Ten industrialny kinkiet sprawdzi się w surowych wnętrzach, gdzie materiałami wykończeniowymi jest beton i cegła. Osoby, które swoje wnętrze wykończyły innymi materiałami także znajdą dla niej zastosowanie. Surowy styl z jakim została wykonana lampa sprawdzi się w niejednym wnętrzu.

Powyższe modele lamp to tylko propozycje, które mogą rozjaśnić Twoje industrialne wnętrze. Lampy industrialne, mimo że zostały wykonane z chłodnych, szorstkich materiałów potrafią ocieplić każde wnętrze. Jeśli więc jesteś miłośnikiem stylu przemysłowego, to niezależnie od tego czy potrzebujesz lampy wiszącej czy kinkietu, na pewno znajdziesz coś interesującego w naszej ofercie.